Imieniny:
04.12.2019

Zakończone kolejne inwestycje ułatwiające funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami

Dobiegła końca budowa wind w Starostwie Powiatowym i w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tucholi. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych, z czego prawie 165 tys. zł sfinansował PFRON.

Teraz każdy, niezależnie od stanu zdrowia i kondycji fizycznej, będzie mógł dotrzeć na sesje Rady Powiatu i do biura Starosty Tucholskiego. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym wychowankowie z trudnościami w poruszaniu się będą mogli samodzielnie wjechać na pierwsze piętro. 

Warto przypomnieć, że w tym roku Powiat Tucholski zakupił 2 busy do przewożenia osób niepełnosprawnych: dla ZAZ w Tucholi i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W ramach tego samego projektu Gmina Gostycyn zakupiła bus dla Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor” w Gostycynie. Busy dowożące uczniów SOSW przejeżdżają ok. 500 km dziennie, co najlepiej obrazuje skalę potrzeb. Dofinansowanie PFRON do zadania wyniosło 240 tys. zł.

W czasie wizyty Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON, pani Aleksandra Gierej, podkreśliła, że Fundusz w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami” czy programu „Likwidacja barier transportowych” wspiera  inwestycje, ale to samorząd ma obowiązek zapewnić dostęp osobom z niepełnosprawnościami. Bardzo pozytywnie oceniła ona dotychczasowe działania Powiatu Tucholskiego, chwaląc też dalsze plany, z budową Powiatowego Centrum Wsparcia na czele.

Powiat Tucholski dziękuje Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za wsparcie naszych działań. 

Wydział Rozwoju LiFE