Wiedza, praktyka i pewna ręka - powiatowy etap Olimpiady Obrony Cywilnej

16 maja w tucholskim Nowodworku uczniowie czterech szkół średnich z terenu powiatu tucholskiego rywalizowali w powiatowych eliminacjach VIII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej.

Czekał na nich test wiedzy przygotowany przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i praktyczne zadania z zakresu pierwszej pomocy przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Celne oko i pewna ręka testowane były na strzelnicy udostępnionej przez ZHP.

Na wszystkich uczestników czekały drobne nagrody, a najlepsi otrzymali bony upominkowe. Na zawodach wojewódzkich Powiat Tucholski reprezentować będą: zdobywca drugiego miejsca Oskar Bieńko z ZSO i zwycięzca zawodów Hubert Sobieraj z Technikum Leśnego.

Dziękujemy zawodnikom i ich opiekunom oraz ekipie sędziowskiej i życzymy powodzenia na finałach w Grudziądzu.