Imieniny:
06.03.2018

TARGI EDUKACJI I PRACY 2018 r.

2 marca 2018 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi po raz czwarty w formule łączącej edukację z rynkiem pracy odbyły się Powiatowe Targi Edukacji i Pracy.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Michał Mróz Starosta Tucholski, witając serdecznie przybyłych gości, wystawców, uczniów i osoby poszukujące zatrudnienia. W uroczystości otwarcia między innymi udział wzięli: Małgorzata Oller Przewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego, Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, Marek Witkowski Zastępca Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi, Radosław Januszewski Wójt Gminy Kęsowo, Michał Skałecki Wójt Gminy Lubiewo, Ireneusz Kucharski Wójt Gminy Gostycyn, Henryka Dziurzyńska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tucholi, Anna Mucha Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej oraz  Wacław Kropiński Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Goście skierowali słowa uznania do organizatorów za przygotowanie przedsięwzięcia oraz życzenia dla wszystkich przybyłych na targi wyboru najlepszej szkoły ponadgimnazjalnej, uczelni lub znalezienia zatrudnienia.

W trakcie trwania targów można było zapoznać się z ofertą wszystkich szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu tucholskiego,  oraz zaproszonych wyższych uczelni. Chętni mogli skorzystać z konsultacji  z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy oraz z wielu ofert pracy krajowych i zagranicznych.

Informacjami na temat prawa pracy, prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych służyli: Urząd Skarbowy w Tucholi, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tucholi oraz radca prawny.

Z roku na rok targi cieszą się większą popularnością zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających. Targi przyciągnęły dużo młodzieży ze szkół gimnazjalnych, ale także uczniów ze szkół ponadgimnazjanych oraz osób poszukujących pracy. Pracodawcy przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi pracownikami, a szkoły ponadgimnazjalne prześcigały się w pomysłach na zainteresowanie swoją ofertą. 

Informacja i zdjęcia: Wydział Edukacji, Zdrowia i Sportu Starostwa Powiatowego w Tucholi