15.01.2019

Sukces Powiatu Tucholskiego na turnieju strzeleckim

W sobotę 12 stycznia czteroosobowa reprezentacja Powiatu Tucholskiego uczestniczyła w „III Turnieju Strzeleckim o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZ Policji województwa kujawsko-pomorskiego” współorganizowanym przez tucholską komendę policji, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwo Runowo Krajeńskie.

Strzelanie sytuacyjne z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej przesłony zademonstrowało uczestnikom  funkcjonowanie wirtualnej strzelnicy i broni laserowej. W strzelaniu dynamicznym cel pojawiał się w różnych konfiguracjach, utrudnieniem było wprowadzenie celów neutralnych, do których nie wolno było oddać strzału.

W zmaganiach na nowoczesnej strzelnicy laserowej wzięło udział 19 czteroosobowych drużyn. Były to nie tylko jednostki policyjne, ale też Nadleśnictwa, Straże Leśne, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Centrum Powiadamiania Ratunkowego czy Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych. W tak doborowym towarzystwie osiągnięcie przez drużynę Powiatu Tucholskiego miejsca w pierwszej dziesiątce można uznać za duży sukces. Indywidualnie jeszcze większy sukces odniósł kierownik drużyny, Krzysztof Szulczyk, zajmując 7 miejsce w klasyfikacji generalnej (spośród prawie 80 uczestników) i drugie wśród osób pełniących funkcję kierownika drużyny.

Puchary, medale i nagrody w imieniu organizatorów wręczyli: podinspektor Piotr Kujawa, nadkomisarz Wiesław Gapa, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Bartosz Michał Bazela i Zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej Ireneusz Norbert Jałoza. Na zakończenie zawodów podinspektor Kujawa pogratulował wszystkim zawodnikom za udział i zaangażowanie, zaprosił ich też na kolejną edycję turnieju w 2020 roku. Dyrektor Bazela zapowiedział zaproszenie wszystkich uczestników turnieju na podobna imprezę jeszcze w bieżącym roku, Planowana jest ona na strzelnicy w Plaskoszu, z użyciem ostrej amunicji.

Na podstawie informacji Komendy Powiatowej Policji w Tucholi Wydział Rozwoju LiFE

Zdjęcia: Piotr Fröhlke, KPP Tuchola