Spotkanie świąteczne mieszkańców Powiatu Tucholskiego i Gminy Tuchola

19 grudnia Starosta Tucholski i Burmistrz Tucholi spotkali się z mieszkańcami powiatu i gminy na spotkaniu świątecznym w Hali OSiR w Tucholi. Było to pierwsze, ale nie ostatnie takie spotkanie.

Ragionalne przysmaki muzyczne i kulinarne

Oprawę muzyczną tegorocznego spotkania zapewniły Bysławskie Frantówki, co zagwarantowało doskonałą atmosferę.  Wspaniałą ucztę, nie tylko dla ducha ale też dla ciała, zapewniły pyszne tradycyjne potrawy. Koło Gospodyń Wiejskich Tuchola serwowało rewelacyjny barszczyk z uszkami, pierogi oraz tradycyjny piernik i makowiec. Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi przygotował pyszną babkę, drożdżówkę i piernik z marmoladą. Dworek Wymysłowo serwował prawdziwie domową sałatkę jarzynową, zupę grzybową z wykwintnymi krokietami, przesmażane z cebulką pierogi z kapustą i grzybami oraz doskonały bigos myśliwski. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tucholi oferował ozdoby świąteczne.

Sponsorzy i organizatorzy

Poczęstunek był nieodpłatny dzięki sponsorom, czyli Powiatowi Tucholskiemu, Gminie Tuchola i Dworkowi Wymysłowo. Warto zauważyć, że tucholski Ośrodek Sportu i Rekreacji nieodpłatnie udostępnił i przygotował salę a Tucholski Ośrodek Kultury zapewnił nagłośnienie oraz prowadzenie imprezy – platynowa aureola włosów pani Agnieszki Joppek sprawiała, ze doskonale odgrywała ona rolę anioła czuwającego nad tym, by wszyscy dobrze się bawili. Powiatowi Mikołaje rozdawali obecnym słodycze i utrwalili imprezę na zdjęciach i filmach. Szeroka współpraca wielu podmiotów umożliwiła organizację wspaniałej imprezy bez ponoszenia wysokich kosztów.

Życzenia na teraz i na przyszłość

Najważniejsze zdaniem uczestników było jednak stworzenie możliwości do rozmów, składania sobie życzeń i wspólnego śpiewania kolęd czy pastorałek. Wspaniałe wprowadzenie do świątecznego nastroju pozwoliło, by rozszerzył się on nie tylko na rodzinę, ale też na całą społeczność powiatu i gminy.  W przyszłym roku planowane jest połączenie spotkania świątecznego z organizowanym tradycyjnie przez Powiat Tucholski kiermaszem, na którym twórcy ludowi, rękodzielnicy i organizacje społeczne oferujące ręcznie robione ozdoby świąteczne mieszkańcom powiatu i gościom. Pozwoli to na zapewnienie jeszcze większej frekwencji, na jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnej infrastruktury, umożliwi promowanie lokalnej sztuki i rękodzieła w świątecznym nastroju.

Zapraszamy ponownie za rok

Już teraz zapraszamy na przyszły rok, życząc w tym roku wszystkim mieszkańcom naszego powiatu Wesołych Świąt i wielu spotkań świątecznych – z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, ale także z sąsiadami i wszystkimi członkami lokalnej społeczności.