18.09.2018

Rywalizacja sportowa w Tucholi

13 września w Tucholi odbyły się V Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych z udziałem ok. 70 sportowców z Tucholi, Chojnic, Grudziądza, Brus i Czerska.

Celem zawodów była integracja środowiska osób niepełnosprawnych, nauka zdrowego współzawodnictwa i propagowanie aktywności ruchowej, a także dobra zabawa. Z naszego powiatu starowała nie tylko reprezentacja WTZ, ale też uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Powiat Tucholski, reprezentowany przez Przewodniczącą Rady Powiatu Małgorzatę Oller i Członka Zarządu Powiatu Jerzego Kowalika, zafundował wszystkim uczestnikom imprezy słodkości, powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej ufundował poczęstunek, a pracownice Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie pomagały w organizacji. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy tucholskim Warsztatom Terapii Zajęciowej za doskonałą organizację imprezy, a zawodnikom i ich opiekunom za zaangażowanie. Do zobaczenia za rok.