14.08.2018

Remont drogi powiatowej nr 1021C cieszy oko

10 sierpnia Zarząd Powiatu Tucholskiego wraz z Wójtem Gminy Kęsowo oraz przedstawicielem wykonawcą inwestycji zapoznali się z postępem prac remontowych drogi powiatowej nr 1021C relacji Kęsowo – Łyskowo.

Starosta Tucholski Michał Mróz w swojej wypowiedzi podkreślał, że realizacja tej potrzebnej dla mieszkańców Gminy oraz Powiatu inwestycji była możliwa dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz dzięki współpracy i solidarnemu podziałowi środków Gminy Kęsowo i Powiatu Tucholskiego.Wartość inwestycji opiewa na kwotę 1.215.930,58 zł z czego wkład własny w inwestycję wynosi 243,186,58 zł (z czego 121,539,29 zł ze swojego budżetu przeznaczyła Gmina Kęsowo, drugą połowę zabezpieczył w swoim budżecie Powiat Tucholski).Przypomnijmy, że infrastruktura ta została zniszczona w wyniku huraganu połączonego z nawalnym deszczem i śniegiem, które wystąpiły w dniu 26/27.12.2016 r. oraz nawałnicy, która z 11 na 12 sierpnia 2017 nawiedziła powiat tucholski.
W ramach zadania wykonany zostanie nowy dywanik asfaltowy od długości około 3.5 km biegnący od Kęsowa w stronę Jeleńcza do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 241 relacji Tuchola – Sępólno Krajeńskie. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Nawierzchnia w miejscowości Jeleńcz nie będzie teraz remontowana, ponieważ Powiat Tucholski we współpracy z Gminą Kęsowa przygotowuje projekt na tą inwestycję, w którym ma się znaleźć m.in. przebudowa nawierzchni wraz z niezbędnym odwodnieniem drogowym w wspomnianej miejscowości.
Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski obecny na spotkaniu podkreślił: „że pieniądze wydane na tę inwestycję drogową (tj. Kęsowo- Łyskowo etap 1) to najlepiej wydane pieniądze, które służą mieszkańcom".
Cieszy fakt, że wspólnymi siłami Powiatu Tucholskiego oraz Gminy Kęsowo udaje się w chwili obecnej wykonać tak ważna dla mieszkańców Gminy oraz Powiatu inwestycję, która przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy.

WRLiFE