Powiatowy Dzień Dawcy Szpiku dla Zosi, Łukasza i innych!

Łukasz i Zosia to dwójka dzieci z Powiatu Tucholskiego. Zosia ma 11 miesięcy i wraz z rodzicami oraz siostrą pochodzą z Tucholi. Łukasz to 7 latek, który mieszka w Śliwicach razem z mamą, tatą i trójką rodzeństwa. Od pewnego czasu dzieci ciepło rodzinnego domu zmuszone były zamienić na szpitalne sale.

Zarówno Łukasz jak i Zosia uwielbiają psy – Łukasz marzy o tym, żeby w przyszłości zostać weterynarzem, Zosia uwielbia bawić się ze swoim kochanym czworonogiem. Oprócz tego jest coś jeszcze co łączy te dwójkę dzieci - białaczka, która mimo tak młodego wieku przewróciła ich życie i życie ich rodzin do góry nogami.

Rodzina Łukasza jak i Zosi apelują do wszystkich mieszkanców Powiatu Tucholskiego o rejestracje w bazie potencjalnych dawców szpiku. Pamietaj, być może to właśnie Ty możesz zostać dawcą i pomóc Zosi, Łukaszowi i innym chorym. Rejestracja jest bezpłatna, a badanie trwa zaledwie 10 minut. To tylko chwila, a może ona komuś uratować życie…

Akcję organizuję Fundacja DKMS POKONAJMY NOWOTWORY KRWI

Wprowadził: WRLiFE