27.07.2018

Pieniądze na drogi w Powiecie Tucholskim

26 lipca w budynku Starostwa Powiatowego w Tucholi odbyło się wręczenie promes na dofinansowanie zadań polegających na usunięciu skutków ubiegłorocznej nawałnicy w Powiecie Tucholskim.

Oficjalnego wręczenia promes dokonał Wojewoda Kujawko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z Posłem na Sejm RP Łukaszem Schreiberem. Dzięki dodatkowym pieniądzom na terenie powiatu tucholskiego zostaną zrealizowane ważne dla mieszkańców zadania:

• Droga powiatowa Kamienica – Mała Klonia
  • Przebudowa ul. Konstantego Kreffta
  • Przebudowa ul. Garbary
  • Przebudowa ul. Gajowa
  • Przebudowa ul. Sarnia
  • Przebudowa drogi relacji Łosiny – Kurcze
  • Przebudowa drogi relacji Raciąż – Woziwoda
  • Przebudowa drogi relacji Stobno – Borki
  • Przebudowa drogi relacji Woziwoda – Kiełpiński Most
  • Przebudowa ul. Sosnowej w Raciążu

Na spotkaniu obecni byli włodarze Gminy Tuchola, Powiatu Sępoleńskiego, Gminy Mrocza, Gminy Nakło, którym również wręczono rządowe promesy. Po części oficjalnej głos oddano Kierownikowi PCZK w Tucholi Krzysztofowi Szulczykowi, który podczas prezentacji przedstawił działania w ramach zadań usuwania skutków nawałnicy z sierpnia 2017 roku w powiecie tucholskim w 2018 roku.

Przed oficjalnym spotkaniem odbył się briefing prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i Posła na Sejm RP Łukasza Schreibera w obecności Dyrektora WCZK Jakuba Wawrzyniaka oraz Starosty Tucholskiego Michała Mroza, Członka Zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzego Kowalika i Kierownika PCZK Krzysztofa Szulczyka. Na spotkaniu omówiono zadania, które w powiecie tucholskim będą zrealizowane w 2018 roku oraz przedstawiono działania podjęte w celu ich realizacji.

W 2018 roku w ramach dofinansowania (80%) w Powiecie Tucholskim będzie wyremontowanych około 44 km dróg powiatowych (16 zadań). Łącznie z remontem dróg gminnych będzie to ok. 77 km dróg w całym powiecie. Na te wszystkie zadania Powiat Tucholski i gminy z powiatu tucholskiego otrzymały dofinasowanie w kwocie 47 mln zł.

Na koniec wizyty Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w Powiecie Tucholskim nastąpiło oficjalne otwarcie drogi powiatowej Szumiąca – Bysławek. Całkowita wartość zadania wyniosła 1.388.651,23 zł. W ramach tego remontu został położony prawie trzykilometrowy odcinek nowego asfaltu.

Otrzymana pomoc z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma za zadanie odbudowę zniszczonej infrastruktury drogowej i komunalnej w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz przywrócenia komfortu życia mieszkańców Powiatu Tucholskiego.

WRLiFE