13.04.2017

Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych 2017

W dniu 11 kwietnia 2017 r. odbył się na ORLIKU przy Szkole Podstawowej w Pruszczu Finał Powiatu Tucholskiego w Piłce Nożnej dziewcząt. Na turniej zgłosiły się 3 drużyny – z Lubiewa, Gostycyna i Pruszcza. Rozegrano trzy 20 minutowe mecze „każdy z każdym”.

Zwycięzcą Turnieju została drużyna dziewcząt z Lubiewa, która wygrywając obydwa mecze zdobyła 6 pkt. Opiekunem tej drużyny jest pan Waldemar Górecki. Skład zwycięskiej drużyny był następujący: Klaudia Kurek, Agnieszka Pryła, Martyna Nowacka, Sylwia Sobacka, Oliwia Weyna, Ewa Deręgowska, Amelia Socha, Zuzanna Kiełpikowska, Martyna Kociubowska, Weronika Nowak. Dziewczęta z Lubiewa reprezentować będą Powiat Tucholski w dalszych rozgrywkach. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna dziewcząt z Gostycyna, a na trzecim gospodarza turnieju. Sylwia Sobacka z Lubiewa strzeliła 3 bramki i została królową strzelców. Serdecznie gratulujemy.

Opiekę ratowniczą zapewniała Pani Ewelina Drzycimska, a wszystkie mecze sędziował Pan Krzysztof Bujny.

Wszystkie dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, które wręczał Michał Mróz Starosta Tucholski, Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego wraz z Anną Ziegler Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Pruszczu.