10.07.2018

Marszałek uhonorował inicjatywy z Borów Tucholskich

Aż trzy nagrody i jedno wyróżnienie - to bilans tegorocznej gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Najbardziej prestiżowe wyróżnienie w naszym regionie przypadło w tym roku w kategorii Budowa Społeczeństwa Obywatelskiego Lokalnej Grupie Działania „Bory Tucholskie”, która przy wsparciu Powiatu Tucholskiego zrealizowała projekt „Bory Tucholskie dla Seniora”, w kategorii Fundusze Unijne także Lokalnej Grupie Działania „Bory Tucholskie” za zrealizowany wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie projekt „Zielona opieka – gospodarstwa opiekuńcze w województwie kujawsko – pomorskim” i w kategorii Innowacyjne Metody Stosowane w Zakresie Rozwoju i Promocji Miast i Obszarów Wiejskich Gminie Cekcyn, za realizowanie za aktywnej i innowacyjnej polityki rozwoju. W kategorii Gospodarka za całokształt działalności w branży cukierniczej wyróżnienie otrzymało Przedsiębiorstwo „Łuczniczka” z Tucholi.

Do gratulacji przyłączyła się Rada Powiatu Tucholskiego, która 21 czerwca na sesji w Kęsowie spotkała się z laureatami. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym i dziękujemy za ich działania na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz za promocję naszego powiatu.

WRLiFE