Imieniny:
11.05.2017

Kolejne dobre wieści dotyczące naszych utalentowanych sportowo mieszkańców.

Mamy dla Państwa kolejną porcję dobrych wieści, dotyczących utalentowanych sportowców, pochodzących z powiatu tucholskiego: Szymona Woźniaka i Karoliny Urban.

Szymon Woźniak, żużlowiec, jeżdżący w tym sezonie w klubie Betard Sparta Wrocław zdobył, wspólnie z Tomkiem Jędrzejakiem, dla swojego klubu tytuł Mistrza Polski Par Klubowych za rok 2016 [zawody odbyły się w roku 2017]. To kolejny wspaniały sukces. Pozdrawiamy Szymona i trzymamy kciuki za udaną dalszą część sezonu, a w szczególności za to, aby był on bezpieczny.

Karolina Urban, lekkoatletka, startująca w klubie SKLA Sopot, przypomnijmy, po zdobyciu w ubiegłym roku tytułu Mistrza Polski Juniorów w rzucie dyskiem i zajęciu trzeciego miejsca w pchnięciu kulą, rozpoczęła nowy sezon od mocnego uderzenia. W pierwszym tegorocznym starcie w minioną sobotę rzuciła dyskiem na odległość 52,50 m. Wynik ten jest przepustką do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów, które w tym roku odbędą się w Grosseto we Włoszech w dniach 20 – 23 lipca. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.