04.09.2019

Inauguracja roku szkolnego 2019-2020.

2 września w szkołach Powiatu Tucholskiego zabrzmiał pierwszy dzwonek, oznaczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020,.

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym – to stulecie powrotu Powiatu Tucholskiego do Ojczyzny. W myśl nowej reformy oświatowej powraca po przerwie 4 letnie liceum oraz pięcioletnie technikum (dla absolwentów 8-klasowej szkoły podstawowej). Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele samorządu powiatowego, którzy życzyli uczniom, nauczycielom i pracownikom wielu sukcesów i owocnej pracy. Młodzież szkolna nie zapomniała o poległych podczas II wojny światowej, którym oddano hołd minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem – mauzoleum Pomordowanych w Lesie Rudzkiego Mostu.

WRLiFE