25.04.2017

ELIMINACJE POWIATOWE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD 2017

W eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego.

Po rozegraniu eliminacji gminnych, w turnieju na szczeblu powiatowym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Cekcyn (SP Iwiec), Gminy Gostycyn (SP Gostycyn), Gminy Kęsowo (SP Żalno), Gminy Lubiewo (SP Lubiewo), Gminy Śliwice (SP Lińsk) oraz gimnazjów z Gminy Gostycyn (Gimnazjum Gostycyn), Gminy Kęsowo (Gimnazjum Żalno), Gminy Lubiewo (Gimnazjum Bysław),  Gminy Śliwice (Gimnazjum Śliwice). Młodzież rozwiązywała test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a potem musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużej precyzji wymagało od uczestników pokonanie rowerowego toru przeszkód oraz bezbłędne przejechanie miasteczka ruchu drogowego. Sędzią głównym zawodów była posterunkowy Dorota Nowicka, a pomagali jej policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Komendy Powiatowej Policji w Tucholi oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Wyniki turnieju:

Szkoły podstawowe:

I miejsce - Gostycyn, II miejsce - Iwiec , III miejsce – Lińsk, IV miejsce - Lubiewo, V miejsce - Żalno

Protokół szkoły podstawowe

Gimnazja:

I miejsce - Gostycyn, II miejsce - Śliwice, III miejsce – Bysław, IV miejsce - Żalno

Protokół gimnazja

Turniej zorganizowany został przez Powiat Tucholski oraz Policję i Straż Pożarną, przy współpracy „Pau-mat” Zygmunt Gajewski, ZSLiT w Tucholi oraz ZAZ. Organizatorzy zapewnili ciepły posiłek i  upominki dla wszystkich zawodników. Nagrody ufundowali  POL Brokers Sp. z o.o. oddział w Bydgoszczy, Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi, Firma Handlowa ARKO Arkadiusz Alichniewicz, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Solo" Tomasz Koczyński,  Zakład Sprzętowo-Transportowy Czesław Pawłowski.

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejne eliminacje. Zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

Fotorelacja TUTAJ