Imieniny:
14.09.2017

Bory Tucholskie dla Seniora - wycieczki

Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ na wycieczki po Borach Tucholskich. W programie zwiedzanie, warsztaty, obiad, a koszt to tylko 10 zł.

Kultura i tradycja Borów Tucholskich

Pierwsza wycieczka, w niedzielę 24 września, przeznaczona jest dla osób z terenu powiatu tucholskiego, które chciałyby przypomnieć sobie Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich), posłuchać opowieści o Kosznajdrach (w połączeniu z wizytą w Chacie Kosznajderskiej w Silnie) oraz poznać twórczość Józefa Chełmowskiego – jednego z najbardziej znanych twórców ludowych Borów Tucholskich (w połączeniu z wizytą w Chacie Kaszubskiej w Brusach Jaglie).

Bilety dostępne tutaj https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId=75

Bory Tucholskie: Szlakiem trzech akweduktów

Druga wycieczka, w środę 27 września, poprowadzi z Bydgoszczy przez Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich), szlakiem trzech akweduktów do Fojutowa (w którym będzie okazja zjeść obiad i wejść na wieżę widokową). Wycieczka ta jest oferowana w dwóch wariantach: klasycznym (autokar) i rowerowym (ok. dwudziestokilometrowa trasa rowerowa poprowadzi przez system nawodnień oparty o Wielki Kanał Brdy - rowery oczywiście zapewniamy).

Bilety na trasę „klasyczną” (autokarową) dostępne tutaj https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId=76

Bilety na trasę z wycieczką rowerową dostępne tutaj https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId=77

Bory Tucholskie: W krainie Borowej Ciotki 

Ostatnia propozycja, w piątek 29 września, poprowadzi z Koronowa przez Tucholę (w połączeniu z wizytą w Muzeum Borów Tucholskich) na spacer ścieżką przyrodniczą „Wypalanki” w Trzebcinach oraz do „Górniczej Wioski”, w której czekają na odwiedzających opowieści o kopalni w Borach Tucholskich. Obiad przewidziany jest w Cekcynie, w restauracji „Cis” przypominającej swoim wystrojem czasy lat osiemdziesiątych.

Bilety dostępne tutaj https://tickeo.pl/Client/Details?AttrId=78

Bory Tucholskie dla Seniora

Projekt dla osób w wieku 60+ realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Bory Tucholskie” przy wsparciu Powiatu Tucholskiego, współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W ramach projektu odbył się kurs przewodnicki dla osób 60+, którego uczestnicy przygotowali najciekawsze trasy po Borach. Trasy testowane będą w ramach wizyt studyjnych osób w wieku 60+.

Po zakupie biletu w serwisie tickeo.pl prosimy o przesłanie maila na adres borydlaseniora@gmail.com zawierającego imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania i rok urodzenia wszystkich uczestników wycieczki. 


Wydział Rozwoju LiFE