Anioł w podziękowaniu za pomoc

22 listopada 2017 roku Starosta Tucholski Michał Mróz oraz Skarbnik Powiatu Tucholskiego Zofia Łącka złożyli wizytę w Powiecie Kościańskim, by osobiście podziękować za pomoc w wysokości 100 tys. zł na likwidowanie strat po sierpniowej nawałnicy.

Na ręce Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego oraz Rady Powiatu Kościańskiego, przekazali oni Anioła Powiatu Tucholskiego, by w symboliczny sposób podkreślić współpracę i wzajemną opiekę samorządów powiatowych w dobie kryzysu. Starosta Turski odbierając anioła wyraził przekonanie, że oba powiaty już na zawsze będą ze sobą związane.

W swojej prezentacji Starosta Mróz podkreślił, że dzięki ofiarności i pomocy innych samorządów i służb udało się w sumie uzyskać ok. miliona złotych na zaspokojenie najbardziej pilnych potrzeb zaistniałych po nawałnicy, za co mieszkańcy Powiatu Tucholskiego i jego władze są niezwykle wdzięczne. Szacunkowa wartość strat na samych tylko drogach powiatowych wynosi ok. 42 000 000 zł i bez wsparcia zewnętrznego ich naprawa byłaby niemożliwa do zrealizowania. Dlatego też każdy gest solidarności i pomocy jest nie tylko potrzebny, ale też doceniany.