11 listopada coraz bliżej

8 października w Starostwie Powiatowym w Tucholi spotkał się Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości . Kolejne spotkania coraz bardziej zbliżają nas do wypracowania szczegółów tegorocznych obchodów 100-lecia Niepodległej.

Tym razem dyskutowano  o tegorocznych zmianach w organizacji tej imprezy. Ustalono szczegóły formowania przemarszu, ryzyka związane z niepewną listopadową pogodą i działania usprawniające przebieg uroczystości. Starosta Tucholski Michał Mróz wyraził nadzieję, że obchody 11 listopada nie będą jedyną okazją do manifestowania przywiązania mieszkańców Powiatu Tucholskiego do ojczyzny, że możliwe będzie przekształcenie tego gremium w stałe ciało doradcze działające przy Staroście i wspierające go w działaniach służących kultywowaniu lokalnej i narodowej historii.

W piątek 5 października spotkała się też grupa robocza, która wypracowywała techniczne szczegóły dotyczące przemarszu, wyżywienia i planowanych atrakcji. Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej zadeklarował wyprasowanie 150 zakupionych specjalnie na to wydarzenie przez Powiat Tucholski i Gminę Tuchola flag, które będą wręczane uczestnikom uroczystości. Dzięki temu przemarsz przez miasto z daleka już rozpoznawalny będzie po barwach narodowych.

Uczestnicy rodzinnego festynu patriotycznego mogą spodziewać się gorącego poczęstunku, quizów i konkursów, zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży oraz wspólnego śpiewu. Rozważane są dodatkowe atrakcje, które podane zostaną do publicznej wiadomości, gdy tylko zapadnie ostateczna decyzja.