Imieniny:
10.02.2010

„Kameleon” w Muzeum Borów Tucholskich

Grupa Artystyczna Kolejarzy Amatorów „Kameleon” z Bydgoszczy, prezentuje swój dorobek w tucholskim muzeum. 5 lutego odbył się wernisaż.

Obecnie grupę tworzą: Ewelina Cybulska-Dyl, Zofia Zimna, Irena Chełmowska, Kazimierz Borucki, Małgorzata Łuszpińska, Krystian Łuszpiński, Natalia Łuszpińska, Krzysztof Łuszpiński. Twórczość grupy obejmuje: malarstwo artystyczne, tkaniny ozdobne, hafciarstwo, grafikę artystyczną, oprawę muzyczna i medialną.
Przed założeniem „Kameleona” w lipcu 2009 r. poszczególni artyści prowadzili swoją działalność na własną rękę lub byli zrzeszeni w innych grupach. Swój dorobek prezentowali podczas różnych imprez, takich jak np. festyn Kolejarski w Pruszczu oraz Dni Techniki Kolejowej w Bydgoszczy. Połączyło ich zamiłowanie do sztuki, pragnęli utrwalić piękno tego świata, by nie zostało zapomniane. Każde stworzone przez nich dzieło dawało nowe możliwości rozwoju, często wprowadzając odmienny nurt w sztuce współczesnej. Lecz jak to w życiu bywa, część z prac artystycznych musiała na dobre „opuścić” zacisze domowych galerii i „wyruszyć” w świat, aby inni ludzie również mogli się nimi nacieszyć.
Wystawę oglądać można do końca lutego 2010r.